Wstęp

Przygotowanie takiej imprezy może przyprawić o niemały ból głowy. Zastanawiasz się co zorganizować w Krakowie, Warszawie lub Szczecinie na wieczór kawalerski? Z reguły nie jest to tylko kolacja, czy wyjście do klubu. Często z tej okazji zjeżdza się ekipa z najdalszych zakątków świata, aby wspólnie celebrować ten wyjątkowy wieczór, dlatego na organizatorze ciąży presja dopięcia wszystkiego tak, aby zabawa przebiegła w ciekawy i możliwie bezpieczny sposób. I to o takich imprezach jest dzisiejszy wpis. Do napisania tego artykułu zebraliśmy nasze obserwacje i doświadczenia z ponad 3 lat organizacji wieczorów kawalerskich w lokalach AxeNation z Krakowa, Warszawy i Szczecina. Doświadczenie pochodzi nie tylko z naszych lokali, ale również ze współpracy z różnymi firmami, klubami i organizatorami atrakcji na takie wydarzenia.


Zaczynamy

Organizację wieczoru należy rozpocząć od zebrania informacji o budżecie jakim dysponujemy, warto w tej sytuacji skontaktować się indywidualnie z każdym z uczestników i ustalić ile pieniędzy każdy jest w stanie przeznaczyć na planowane atrakcje. Jeżeli sami stawiamy całą imprezę to i tak będzie nam potrzebna informacja dotycząca ilości osób – w większości miejsc płaci się bowiem od osoby. Dobrym pomysłem jest np. chat grupowy na facebook-u, gdzie łatwo można ustalić większość spraw całą ekipą. Warto wypytać o możliwości uczestników, może macie w drużynie bimbrownika, który chętnie podzieli się swoimi wyrobami i tym samym zaoszczędzicie na alkoholu? O tym w dalszej części artykułu. 

Atrakcje 

Ważne jest, aby atrakcje planować z wyprzedzeniem i przede wszystkim dogadać szczegóły z managerem lub osobą odpowiedzialną za organizację Waszego przyjęcia w miejscu, które Was interesuje. Doświadczenie pokazuje, że najgorszym dla portfela i zdrowia sposobem jest nerwowe szukanie rozrywek pod wpływem alkoholu i już w trakcie imprezy. Nie starczyłoby miejsca na blogu opisując historie naszych klientów opowiadających o oszustwach w pseudo stripklubach, czy pseudo taksówkarzach grożących i wymuszających pieniądze od pijanych ludzi. Jeżeli dysponujecie odpowiednim budżetem, ale brak Wam czasu na organizowanie imprezy to szczerze polecamy skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się organizacją takich wydarzeń jak np. serwis kawalerskie.pl. Firmy te odpowiadają swoją renomą za przebieg Waszej imprezy dlatego możecie być pewni, że dostaniecie to za co płacicie. 

A teraz do samych atrakcji. Poniżej zebraliśmy najczęściej wybierane atrakcje, ale również kilka nietuzinkowych i niszowych polecanych przez nas. Miłej lektury!

Axe Nation – rzucanie siekierami w Krakowie, Warszawie i Szczecinie

Lista nie mogłaby rozpocząć się inaczej. Uważamy, że Axe Nation – klub rzucania siekierami to bardzo dobry sposób na organizację części wieczoru kawalerskiego. Nasze lokale obsługują grupy do 50 osób, gdzie w przaśnej i luźnej atmosferze możecie zaprawić się do dalszego boju na mieście. Jesteśmy otwarci na Wasz własny alkohol za niewielką opłatą butelkową (nawiązując do wcześniejszej części artykułu) lub skorzystać z naszego baru wyposażonego w różne rodzaje piw. Jeżeli ekipa się nie zna to turniej w siekiery doskonale Was zintegruje, a odpowiednia dawka alkoholu jeszcze bardziej poprawi nastroje.

klub-rzucania-siekierami
rzucanie-siekierami

Axe Nation Rzucanie siekierami Szczecin: https://axenation.com.pl/lokalizacje/szczecin/

Axe Nation Rzucanie siekierami Kraków: https://axenation.com.pl/lokalizacje/krakow/

Axe Nation Rzucanie siekierami Warszawa: https://axenation.com.pl/lokalizacje/warszawa/

Koszt: ok. 40 PLN / osobę

Strzelnice 

Klasyka wieczorów kawalerskich. Strzelanie z kałacha czy M4’ki daje zawsze tyle samo frajdy co za pierwszym razem. Strzelnice oferują różne pakiety tematyczne ( np. strzelanie z broni bohaterów kina ). Koszt zabawy w większości zależy od ilości amunicji którą planujemy wystrzelać. Ceny mogą różnić się w zależności od lokalizacji.

Polecamy strzelnice:

Warszawa: 

Strzelnica FSO: https://strzelnicafso.pl/ 

PM Shooter: https://www.pmshooter.pl/index.php/pl/

Kraków:

Shooting Kraków: https://www.shootingcracow.com/pakiety

Strzelnica Pasternik: http://www.strzelnicapasternik.pl/

Szczecin:

Delve GT: https://www.strzelnica.szczecin.pl/

Cena: pakiety od 120 PLN / osobę 

Escape room

Bardzo ciekawa alternatywa dla nudnych biforów. Pokoje zagadek od jakiegoś czasu na dobre zagościły na polskim rynku rozrywek, a ich popularność wydaje się stale rosnąć. W zależności od scenariusza Wasza grupa zostaje zamknięta na około 60 minut w pokoju z którego musicie się wydostać rozwiązując szereg bardzo zmyślnych łamigłówek i pokonująć wiele pomysłowych mechanizmów. Zdecydowanie polecamy zabrać się za nie na trzeźwo. Ceny zależne są od ilości osób biorących udział w grze.

Kraków

Combinator http://exitgame.pl/

Warszawa http://exitgame.pl/

Room Escape Warszawa https://roomescape.pl/

Cena: Od 36 PLN / osobę 

Bubble Football

Mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami zamkniętymi w dmuchanych piłkach? Zajebisty koncept! Tylko tutaj możesz wpaść na pełnej w przeciwnika bez ryzyka nokautu! Możliwość gry do aż 32 zawodników na raz!

zdj. www.bumperball.pl

Kraków https://www.bumperball.pl/

Warszawa https://www.bumperball.pl/

Cena: oferta indywidualna

Limuzyna

Część osób nie wyobraża sobie wieczoru kawalerskiego bez limuzyny! Dla oszczędności pieniędzy polecamy przeglądnąć prywatne oferty na olx.pl lub gumtree.pl. Pomijając pośredników możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Stripclub

Temat rzeka i zmora wielu wieczorów kawalerskich. Z doświadczenia polecamy odwiedzić lokal, który ktoś nam polecił lub który znaleźliśmy w internecie przed zorganizowaniem w nim naszej imprezy. Warto porozmawiać z managerem i z góry ustalić warunki imprezy tak, aby wszystko przebiegało w dobrej atmosferze. Jeżeli organizujemy imprezę w innym mieście dobrze jest ustalić wszystko mailowo.

 

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy Twój budżet zakłada strzelanie korkami z Dom Perignon w The View w Warszawie, czy kameralną imprezę w jednym z krakowskich pub-ów warto zorganizować wieczór kawalerski od a do z z wyprzedzeniem. Znając moc i pomysły 20 podpitych chłopów dobrze jest przynajmniej postarać się o kontrolowany przebieg Waszej imprezy, aby głowa bolała tylko przez ilość wypitego alkoholu, a nie Wasze portfele. Mamy nadzieję, że natchnęliśmy Was w tym artykule i pomogliśmy w decyzji. Bawcie się dobrze !