Wieczory kawalerskie w Krakowie to genialny pomysł dla wszystkich, którzy uwielbiają imprezować, delektują się dobrą kuchnią i zachwycają się malowniczą okolicą. Stolica Małopolski oferuje mnóstwo świetnych miejsc do tańca, picia, jedzenia, aktywnego spędzania czasu czy po prostu relaksu. Wszystko dostępne w rozsądnych cenach. Ale co oznacza rozsądna cena? Jeśli zastanawiasz się, ile będzie kosztował wieczór kawalerski w Krakowie, sprawdź poniższy artykuł.

Nocleg


Jeśli szukasz taniego noclegu, najlepszą opcją będzie poszukanie hostelu. Ich ceny powinny zaczynać się od około 10 € za noc. Wtedy masz mieszkania AirBnb, których ceny mogą być bardzo zróżnicowane, od 11 € za pokój, aż do 150 € za całe modne mieszkanie. Ceny hoteli zwykle zaczynają się od 30 € za pokój dwuosobowy w hotelu ekonomicznym, do 100 € lub więcej za pokój w luksusowym pokoju premium.

Restauracje


Jedzenie smaczne i tanie nie powinno być problemem w Krakowie, biorąc pod uwagę ilość lokali gastronomicznych oferujących jedzenie z całego świata. Polecamy jednak skosztować lokalnych potraw, takich jak m.in. Zapiekanka, która będzie kosztować około 1,50-2 €, lub słynne Pierogi za 2-3 € za porcję. Posiłek w niedrogiej restauracji powinien kosztować około 5 €. Jeśli chcesz trzydaniowy posiłek, przygotuj się na wydatek rzędu około 12-15 €. Podsumowując: • Fast foody lub bary mleczne: 3-4 € za posiłek • Tanie restauracje – 5-10 € za posiłek • Dobre restauracje – od 7-14 € za posiłek • Restauracje klasy premium – od 15 € za posiłek.

Alkohol


Ceny alkoholu będą prawdopodobnie najcenniejszym czynnikiem, gdy mówimy o zorganizowaniu przyjęcia. Może być też miarodajnym wskaźnikiem przy porównywaniu Krakowa z innymi miastami. Średnie ceny najpopularniejszych piw wahałyby się od 7 do 10 zł, czyli około 2 do 2,50 €. Jest ponad dwa razy tańsze niż piwo w Londynie, które kosztuje średnio około 5 €. Chcesz skosztować polskiej wódki? Zrób to w Krakowie, gdzie można wypić shot-a za 4-5 zł (około 1-1,20 €). Z drugiej strony przygotuj się, aby zapłacić trochę więcej za wino. Średnio kieliszek kosztuje około 10-15 zł (2,50-3,70 €) (w zależności od jakości wina). Butelka kosztowałaby około 50-75 zł (12,50-18,50 €). Jak można wnioskować życie nocne w Krakowie nie zrujnuje Twojego budżetu!

Atrakcje


Jak w każdym dużym europejskim mieście, znajdziesz tutaj darmowe wycieczki piesze płatne napiwkami. Jeśli chcesz kupić niektóre z wycieczek autobusowych, wycieczek ekologicznych, wycieczek rowerowych lub wycieczek Segway, możesz to zrobić średnio za 20 €. Polecamy jednak spędzenie czasu w Krakowie bardziej wyjątkowo. Jeśli pragniesz niezapomnianych wspomnień, zarezerwuj atrakcję, z której z jakichś powodów nie możesz korzystać na co dzień. Jak np. rzucanie siekierą! Zlokalizowany na krakowskim Starym Mieście klub Axe Nation oferuje wyjątkowe wrażenia dla Ciebie i Twoich znajomych. Rzucaj toporami na punkty, rywalizuj w kilku przygotowanych grach i opanuj sztukę rzucania toporkami dzięki świetnym trenerom Axe Nation!. Ceny zaczynają się od 50 zł (ok. 12,50 €) za osobę (w zależności od ilości uczestników). Lokal dostał miano Tripadvisor Traveller’s choice 3 lata z rzędu! Możesz przynieść własny alkohol.