Kiedy drużyna sportowa wygrywa mistrzostwa, zawodnicy i trenerzy często podają, że kluczem do zwycięstwa jest wspólna gra jako zgrana drużyna. To samo dotyczy świata biznesu. Firmy z wysokowydajnymi zespołami odnoszą większe sukcesy i widzą duży wzrost zysków.

Silne zespoły nie powstają tylko dzięki zatrudnianiu wykwalifikowanych pracowników — muszą być budowane poprzez działania mające na celu zbliżenie pracowników. Budowanie zespołu to dowolne działanie lub metoda, która zbliża grupę i motywuje ją do współpracy. Celem każdego ćwiczenia budowania zespołu jest zbudowanie silniejszej jednostki pracowników.

Budowanie zespołu ma wiele zalet dla firm. Poprawia produktywność, zwiększa motywację pracowników, zachęca do współpracy oraz buduje zaufanie i szacunek wśród pracowników. Integracja firmowa powinna odbywać się poza biurem i dawać pracownikom powód do interakcji w środowisku niezwiązanym z pracą oraz zachęcać ich do wspólnej pracy nad rozwiązaniem problemu.

Niestety wiele firm nie rozumie wartości budowania zespołu i nie poświęca czasu na włączenie działań integracyjnych poza biurem. W tym artykule omówiono, dlaczego warto włączyć działania z zakresu budowania zespołu, aby pomóc Twojej firmie rozwijać się i prosperować.

1. Pozwól pracownikom widzieć się nawzajem w innym świetle

Pracownicy spędzają ze sobą dużo czasu, ale często są zbyt zajęci pracą, aby regularnie kontaktować się ze sobą. Dzień poza biurem pozwala pracownikom zobaczyć się nawzajem w innym świetle i wchodzić w interakcje z pracownikami, z którymi mogą nie pracować regularnie. Niezależnie od wielkości firmy, każdy pracodawca powinien rozważyć włączenie takich działań integracyjnych. Świetną propozycją na udaną integrację firmową jest np. Axe Nation, czyli kluby rzucania siekierami zlokalizowane w Krakowie i Warszawie. Grę możesz zarezerwować tutaj REZERWACJA.

Integracja firmowa w Axe Nation

Ciężko jest kogoś poznać, kiedy mówisz tylko o pracy. Opuszczając biuro, mogą porozmawiać o swoich rodzinach i zewnętrznych zainteresowaniach. Niektórzy pracownicy mogą odkryć, że oboje lubią wędrować lub poszli do tej samej uczelni.

Im lepiej się poznają, tym bardziej będą czuli się związani. Ludzie, którzy się lubią, lepiej współpracują ze sobą. Pracownicy często cytują swoich współpracowników, gdy są pytani o to, co najbardziej im się podoba w swojej pracy. Praca może być bardzo stresująca i wyczerpująca, ale przebywanie w otoczeniu ludzi, z którymi lubisz przebywać, może mieć duże znaczenie.

2. Spraw, aby pracownicy poczuli się docenieni

Pracownicy wolą być częścią czegoś, co jest czymś więcej niż tylko pracą, czymś, na co można cieszyć się każdego dnia, niż nudnym, monotonnym środowiskiem. Kiedy firmy zachęcają swoich pracowników do zabawy, pracownicy stają się bardziej zaangażowani. Wiele firm zawiera stronę pracownika lub dodaje ją do swojej sekcji O nas na swojej stronie internetowej, często tworząc rzeczy, które zawierają więcej szczegółów na temat każdego pracownika. Okazywanie wdzięczności pracownikom nie tylko sprawi, że poczują się wartościowi, ale także poprawi wizerunek Twojej firmy. Świetny przykład pokazano poniżej od Jeffa Arnetta z Arnett Credentials. Włączenie swojego zespołu daje potencjalnym klientom wgląd w to, kto stoi za Twoim zespołem i że zależy Ci, aby pokazać innym, z czego składa się Twój zespół. Pamiętaj, że szczęśliwi i zaangażowani pracownicy zwykle osiągają lepsze wyniki.

Dzisiejsi pracownicy przywiązują dużą wagę do kultury firmy. Chcą pracować dla firmy, z której mogą czuć się dumni. Działania z zakresu budowania zespołu pomagają stworzyć kulturę korporacyjną, w której pracownicy codziennie chętnie przychodzą do pracy, łatwo współpracują i mają do siebie zaufanie i szacunek.

Integracja firmowa

3. Integracja firmowa poprawia relacje biznesowe dookoła

Zespoły nie mogą dobrze funkcjonować, jeśli członkowie się nie dogadują. Zachęcanie pracowników do doceniania komunikacji i pracy zespołowej pomaga poprawić relacje w pracy i jakość pracy. Działania z zakresu budowania zespołu mają na celu rozwijanie silniejszej komunikacji i współpracy, co pomaga zespołom stać się bardziej efektywnymi i wydajnymi.

Często dochodzi do rozdźwięku między pracownikami na różnych poziomach organizacji. Wydaje się, że kierownictwo i pracownicy nie mają sobie równych, jeśli chodzi o pracę.

Działania związane z budowaniem zespołu mogą pomóc zlikwidować tę lukę, zachęcając ich do wspólnej pracy nad wspólnym celem, który pomaga im postrzegać siebie nawzajem jako współpracowników, a nie szefa i pracowników. Świetnym sposobem na utrzymanie motywacji pracowników i dobrej współpracy ze sobą jest zachęcanie klientów do napisania recenzji ich doświadczenia w pracy z Tobą i Twoim zespołem. W ten sposób mogą spojrzeć na to, co klienci mają do powiedzenia na temat ich pracy jako zespołu. Uwzględniając referencje i recenzje, jak pokazano poniżej na stronie SmartMove, poprawiasz swoją wiarygodność jako firmy, przyciągając zarówno potencjalnych potencjalnych klientów, jak i przyszłych pracowników. Nie ma wątpliwości, że ludzie patrzą na recenzje firmy, dlatego upewnij się, że przekazujesz im świetne opinie, które otrzymałeś. Kiedy pracownicy czują się doceniani i uważani za atut swojej firmy, ich morale znacznie się poprawia.